przepisy na obiad http://www.comfo.pl/oferta/klimatyzacja/

Uprawa kapusty kętrzyn

Uprawianie kapusty

Na polskich wsiach od lat głównym źródłem utrzymania rolników jest hodowla. Jeśli jest urodzajny rok, można radować się sowitymi plonami. Jedną z cieszących się powodzeniem upraw jest stanowczo hodowla kapusty.
Kapusta to warzywo pewnie chłodnych pór roku – wiosny i jesieni. Przylega ona do rodziny kapustowatych, do grupy Brassica Oleracea, do jakiej zalicza się również takie warzywa, jak brokuły, brukselkę, kalafior, jarmuż oraz kalarepę. Sztuka hodowli kapusty polega na ciągłym, nieustającym wzroście. Jeżeli ziemia pod hodowlę kapusty jest urodzajna, jest dostęp do wodyoraz odpowiednie nawożenie jesteśmy w stanie dostać pokaźne profity tego warzywa.
Kapusta głowiasta biała to jedno z najczęściej spotykanych warzyw hodowanych w przydomowych ogródkach warzywnych. Gdyż uprawa ta nie jest zawiła mnóstwo ludzi nawet nie znających się na uprawie podejmuje się jej. 
Czy hodowla kapusty jest opłacalna? Nasz kraj należy do wspólnoty państw w jakim kapustę białą uprawia się na potężnych areałach. W 2015 roku areały wyniosły blisko 23 tys. ha, a żniwa wyniosły 1,1 mln ton.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap